A je po zimě

12 února, 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zimní přestávka a Naše:liga se vrací. Vše propukne na Valentýna v Českých Budějovicích, které hostí Mladou Boleslav. Hned na začátek zajímavé utkání. Budějovice prožili úspěšný podzim, Mladá Boleslav sice také, ale tu v zimním období opustilo několik důležitých jmen a aby to nebylo málo, tak se Bolce zranil Marek Matějovský. Takže jsem zvědavý, co nám Mladá Boleslav předvede. Zmiňovat odchody nemusím, ty většina ví. Pokud ne, tak se můžete podívat třeba na ofic.stránky soutěže.

Já vím, o Spartě píšu celkem často. Ale ono to jinak ani nejde. Je to furt to samé. Ale Sparta se asi nepoučí (což je vlastně dobře, aspoň se mám čemu smát). Je to vidět na případu Fortelný. Mladý nadějný hráč hostuje v druholigové Jihlavě, Sparta si ho stáhne na přípravu, zatím zcela logické kroky. Fortelný se v přípravě ukazuje v dobrém světle. Podle mnohých by měl být na jaře v A týmu Sparty. S tím “chytří” na Spartě nesouhlasí. Logicky má velký zájem Mladá Boleslav, které by se takový hráč nesmírně hodil. Fortelný absolvuje trénink v Bolce. A najednou se zjistí, že je platná smlouva v Jihlavě. Mladý nadějný talent českého fotbalu tak nebude bojovat v nejvyšší české lize, nýbrž “pouze” o postup v druhé lize. Už k tématu Sparta & Fortelný mlčím, obrázek si udělejte sami.

Asi logicky nejvíce se těším na Plzeň. Ale ani ne na výsledky. Nějak už jsem smířen, že Slavii nedoženeme. Ale těším se na herní projev pod novým trenérem. Pod panem Guľou přišel do kabiny nový impulz, který byl vidět v přípravě. Takže se těším, jaké to bude nyní. Sice nám odešel Krmenčík, ale to by neměl být nyní takový problém. Tým odehrál přípravu v rozestavení 4-3-3 a dařilo se mu. Samozřejmě jde o přípravu, která není o výsledcích, ale tak každá výhra potěší. A co jsem mohl slyšet, tak tým je natěšen. To kvituji, protože nadšení ze hry Plzně už jsem dlouho neviděl. A nesmíme moc zahálet, přeci jen hladových vlků je v závěsu dost.

Na posledním místě přezimovala Příbram, ale na nejbližší konkurenty neztrácí mnoho. Shodný počet bodů (13) má Karviná. O bod “lépe” je na tom Opava. Tuto trojici můžeme brát jako nejvíce ohroženou. Pak tam máme Bohemians 1905, ti sice mají nějaký ten bod ve prospěch, ale zatím ani Klokani nemůžou být v klidu. Pak je tam Zlín a Teplice, ale u těchto týmů spíš očekávám boj o TOP 10. Tedy o místa, které zaručují v nadstavbové části boj o Evropskou ligu. Ale o tyto pozice bude velký boj.

Jaro bude jiné, teď je víceméně jasné, že titul získá Slavia. Sice Sešívané opustilo několik důležitých hráčů (Hušbauer, Škoda a hlavně Souček), což pravděpodobně bude znát, ale náskok je dostatečný. Předpokládám, že Slavia párkrát klopýtne, ale to s takovým náskokem nebude problém. Navíc v Edenu se mohou soustředit pouze na ligu. Loni byl po podzimu rozdíl menší. Jsem zvědavý, jak se Slavisté zvládnou vypořádat s odchodem Součka.

Na Twitteru jsem přemýšlel, kdo bude tím králem střelců. Tehdy ještě nebylo úplně počítáno s odchodem Krmenčíka. Kangu záměrně nezmiňuji, protože…nechci být sprostý 😀 Bude můj v(tip) správný? 🙂

Na pokračování ročníku se těším. Sice boj o titul se konat nebude. Ale je toho dost, na co se těšit. Ale je toho dost, hlavně díky změně trenéra a rozestavení. Sice přestupy už ve větších ligách se už chvíli nekonají, ale v Česku se stále chvíli přestupovat může. Takže se nějaký ten přestup nebo hostování dost možná upeče. třeba Sparta přivede vysněného stopera. Sledujte různé sociální sítě a weby, a určitě vám nic neuteče. 🙂

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *