Volby 2021

5 října, 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Za pár dní tu máme volby. Záměrně jsem článek nevydával dřív, protože se nechci zapojovat do diskuzí, co je lepší, co není. Když mě nebylo 18, tak jsem se na volení těšil, po pár letech zjišťuji, že to těšení bylo spíš zbytečné. Ale to ukážou až následující týdny, jaké to bude.

Ať v pátek nebo v sobotu hodíme do volebních uren jakýkoliv papír, tak život bude podobný. Já už mám pár týdnů širší okruh favoritů, už dlouho vím, koho volit nebudu. Ale vlastně chci to podobné každé volby ať je český občan spokojený, ale to je bohužel nemožné. 😀 Hodně se píše, jak jsou tyto volby důležité, ale nevím. Jestli jsou s tímto prezidentem opravdu důležité (vím, že se hodně spekuluje nad zdravotním stavem prezidenta), jestli nás třeba nečeká jejich “opakování”. Ale to je spíš spekulace, a dovedu si to představit spíš s novým prezidentem. Teď se krátce vyjádřím k hnutí ANO:

Po následujících řádcích mě asi bude leckdo odsuzovat, ale stejně to napíšu. Já několik let sympatizuji s Babišem, i hnutím ANO. Zatím jsem hnutí ANO nevolil, ale to se může změnit. U ANO se mi líbí finanční politika (a to dlouhodobě). Při výběru mé letošní volby jsem prošel hodně článků, a to i stran, které mému oku úplně nelahodí. Dokonce i koalic, které mi přijdou úplně hloupé, a vyznat se v programech stran z koalic je docela nadlidský výkon. Vlastně jsem došel k závěru, že ty koalice udělají cokoliv, jen když obejdou Babiše. Bez koalic by tyto strany měly dle mého více šancí, takhle si ubližují vlastně samy. Nebudu předpovídat, co nastane po volbách.

Nehledě na výsledek, očekávám, že to bude pěkný maglajz. Všechno bude korunovat náš prezident. Ten už předem řekl, kde má koalice. Nebýt kovidu, tak o volbě jsem pevně rozhodnut. Jednoznačně bych volil ANO. Je pravda, že s kovidem to ANO úplně nezvládlo, ale pokud máte zdravý úsudek, a sledujete i média v zahraničí, tak asi víte jak to bylo s kovidem jinde. Není země, která by si mohla dát na zeď diplom. Kovid rozhodování voličů tolik neovlivní, protože velmi selhala i opozice. Názor opozičních stran může být jakýkoliv, ale v té situaci měli držet hubu a krok! Pak mě baví, jak se furt vytahuje něco na Babiše. Kdo si myslel, že úspěšný člověk jeho kalibru něco neporušil?! A mě je docela jedno, jestli nějaké zákony obešel, pro mě je podstatné, jak se mají lidé okolo.

Myslím, že už ten střet zájmů lidi štve. Já si už několik let myslím, že prostě chytře využil tehdejších zákonů, atd. Krade kdekdo, kradl, a bude krást. Řekl bych, že nikdo z těch lídrů není nějak čistý. Politika je plná všeho. Babiše neomlouvám, ale nepřijde mi to jako problém. Chvíli si myslíme něco, a zítra? Viz. třeba Feri, když jsem si začínal říkat že by mohl být dobrý kandidát, tak se objevil ten skandál. A kde je čokoládový afro dnes?! Jinak, co mě baví, to jsou ty koláže. Třeba TMBK, ten musí být třeba rád, nebýt hnutí ANO, tak nemá co tvořit. 😀

Ať už to dopadne jakkoliv, tak se nehádejme. Každý máme nějaký názor, někdo tomu rozumí více, někdo zase méně. Teda nevím, kdo hodně. 😀 Já nemám rád, když někdo říká podobné názory jako ty nevolíš tohle, tak to si ale blbec… Celkově se o politice nerad bavím, protože většinou má každý nějaký názor, a skončí to hádkami. Co mi teď vadí nejvíce, když někdo mluví o Volným. On se sice jeví jako blbec a buran, ale dobře ví, že sám politickou kariéru mít nebude, tak udělal svou stranu, a při dosažení určité hranice hlasů mu z toho kápnou pěkné peníze. Takže to moc nehroťme, stejně to bude podobné. 🙂 Příště u nějakého lepšího tématu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *