Podzim v lize jde do finále

1 listopadu, 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

F:L má za sebou 13 kol, do konce roku jich zbývá ještě šest, pak nás čeká zimní přestávka, Vánoce, a od února zase. Furt je tu bohužel ten strašák v podobě kovidu, ale berme to zatím takhle. Snad ten zbytek letos ovlivní co nejméně. Máme za sebou v posledních kolek několik větších zápasů. Asi víte, který myslím.

Jedním z utkání, které mám ještě v paměti, bylo derby pražských S. To se hrálo už minulý měsíc. Po dlouhé době jsem měl pocit, že má Sparta šanci. A jelikož ani jednomu klubu úplně neholduji, tak jsem se na utkání celkem těšil. Sparta využila přesilovku, a po letech v derby vyhrála. Utkání mi přišlo takové, jaké bych od derby čekal, tedy hodně soubojů, ale od rozhodčích fajn výkon.
To už si nepamatuji tak přesně. Tuším, že před utkáním přišla Sparta s informací o vybudování stadionu, který by sloužil jako Národní stadion. Nebyl by to Tvrdík, aby v brzké době nepřispěchal s podobnou informací taky. Nezklamal! 😀 Připomněl bych Tvrdíkovi, kolik fanoušků navštěvovalo utkání v Edenu, když ten tým hrál, jak hrál.

Proč ty rozhodčí zmiňuji?! Protože v posledním kole se mi výkony rozhodčích ve dvou zápasech úplně nelíbili. Já jsem taky více zápasů v tom kole neviděl. Ale úplně se mi nelíbil výkon rozhodčího v utkání Ostrava Sparta, které si nedá za rámeček Bořek Dočkal. Ten přidává horší výkony už celkem pravidelně, a říkám si, že už ho v sestavě Sparty často nevuvidíme Druhé pak bylo Slavia Plzeň. Hlavně to druhé utkání rozhodčí úplně nezvládl. A to mě docela překvapilo, pan Franěk je zkušeným rozhodčím. Ale zase je blbé to říkat, když jste fanoušek Plzně, která prohrála, jak prohrála. Ale přesto si k tomu dovolím říct své. První červená karta mi přišla trochu přísná, další dvě už byli v pohodě. Ale nemůžu si pomoc, ta druhá a třetí vzešla z toho, jak rozhodčí zápas vedl. Mosquera byl na červenou několikrát, dostal ji až na kolikátý pokus. Sice už jsem trochu nechápal proč, ale to je jedno. Kartu si zasloužil, ale proč ji nedostal o pár minut později i Krmenčík?! Jeho reakce po souboji s Hejdou byla komická. Nevadí mi, že dal gól, a radoval se jak pominutý. Přeci jen je to sport, a k tomu emoce patří. A Krmenčík je furt útočník, byť čísla z posledních zápasů říkají něco jiného. Pak ty rasistické urážky.

Ale co chci říct, pak to utkání vypadá, jako když hraje třeba Rangers. A bude se o tomto utkání ještě dlouho mluvit. A to ještě Tvrdík nekomentoval zápas na sociálních sítích. A jak bych okomentoval utkání jako fanoušek Plzně: “já ani nevím, ale nejsem nějak smutný, prohrát se Slavii těsně, a být furt na prvním místě?! Navíc po takovém průběhu, kdy od 11. minuty bylo ukázáno, jak jsou karty rozdány. Před tímto ročníkem by mě to ani nenapadlo, že můžeme být první. 😀 Zklamaný jsem jen, že opět se ukázalo, kdo v podobných případech rozhoduje utkání, historie se zase opakuje.” Ono z pohledu Tvrdíka asi není zrovna ideální něco komentovat.

Ale co, jede se dál, liga nekončí! 🙂 Zbytek vezmu jen krátce, nemůžu dlouze sedět u PC. Jablonec se dál docela trápí. Naopak Liberec se naopak zvedl, už to s podještědským klubem nevypadá tak černě. Černé je to naopak furt v Teplicích. Oproti minulému ročníku se trápí Pardubice. Nadále překvapuje Slovácko, které už je na bronzovém místě. Příjemně překvapuje Hradec Králové, s tím se počítalo spíše v nižších patrech tabulky, ale Votroci jsou aktuálně šestí.

Ještě krátce k čelu tabulky z pohledu PLZEŇÁKA: “Před sezonou jsem si říkal, budeme rádi za TOP 5, teď jsme první. Navíc má Plzeň už pouze ligu. Ale chci říct, že mě těší, že ten souboj o titul je takhle otevřený. Mě Slavia nevadí, ale pan Tvrdík hodně. A po neděli i Krmenčík. A ten mi do teď nevadil. Ještě, že jsem si před pár lety nekoupil dres s jeho jménem, teď bych ho musel hodit do kamen. 😀 ” A ať to dopadne jakkoliv, tak se docela těším, snad se do toho co nejméně zapojí kovid, jinak nějaké přání nemám.

PS Michaelovi: Dej si jednu výchovnou. A pokud si zapomněl, koukni třeba na internet, kdo tě do velkého fotbalu vyslal. Klub tě několikrát podržel, nikdo nechce, aby si proti Plzni nedával góly, ale trochu respektu a pokory by to chtělo!

2 názory na “Podzim v lize jde do finále”

  1. “Spartaaaaa věčná zuuuuustaneeeee a ve všem nejlepší!!!!!!!”

    Já si troufám říct, že s průběhem letošní sezóny to vidím nadějně. V případě (překvapivé) Plzně bych se asi také nezlobil. Myslím, že Viktoriánům sedí ta pozice “klacíku”…jo, to zní docela dvojsmyslně, že? 😀 No, ale jistě víš, o čem mluvím.

    Situace okolo Míši Krmenčíka je prostě úsměvná. Já dokážu pochopit, že se hráč snaží zavděčit fanouškům svého aktuálního klubu. Na druhou stranu to byla Viktorka, která mu pomohla splnit si sen a vychovala ho. Je to prostě neuctivy chování vůči jeho mateřskému klubu. Člověk by řekl, že pokriky “zk*rvena Plzeň ” byly fakt jen blbý výstřelek…ale on nebyl. I v pozapasovem rozhovoru mi přišlo, že to, že da gól Plzni, má celkem dost dobře na salámu. 🤔 No, aspoň víme, že občas nevyprodukujete moc charakternìho hráče. Ale i to se občas stane, s něčím podobným máme na Letné taky zkušenosti (Hašek blbec ml.).

    Tak hlavně hodně gólů, ale žádné do Letenské branky! 🙂 Dáme si sázku…pokud Plzeň vyhraje, osobně si koupím dres FCVP s číslem 10 a mým příjmením…ale pokud vyhraje Sparta…ano, víš, co to znamená!

    Posílám pozdrav z Letné!

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *