Volby 2021, covid se vrací

22 října, 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Volby 2021 jsou pomalu minulostí. Teda není to úplně pravda. Přeci jen jednání, schůzek, rozhovorů čeká aktéry ještě spoustu. Každopádně to hlavní je za námi, tedy volba občanů. A já cítím povinnost se k tomu vyjádřit. V druhé polovině koukneme ještě na očkování.

Začnu rovnou, jako příznivec ANO bych měl cítit smutek, ale pro mě je přednější hlas většiny. Myslím si svoje, ale většina chtěla změnu, tak je tu! Budoucí vládu koalic vidím hodně černě, ale třeba se mýlím. A rád bych se mýlil. Třeba si to za pár měsíců napíšeme…Nemám s tím problém. Ale nevím no.

Ono když řekneš, že volíš ANO, tak je to pro většinu sprosté slovo, ostatní si o vás myslí bůhvíco. Ale není se za co stydět, každý máme nějaký názor, a každý může volit co jen chce. Já si za svým rozhodnutím stojím, dlouho jsem přemýšlel, analyzoval. Jak dobrá, nebo špatná volba to byla, to ukáže čas. Já to nechtěl říkat už před, ale třeba já osobně budu spokojený, ať bude jakýkoliv scénář (výsledek voleb).

ANO těsně prohrálo s koalicí 3 stran. Já mám rád fotbal. Očekával bych, že když se spojí trojice klubů, tak drtivě vyhraje. To se neočekávalo, a ani nestalo. Kdyby SPOLU mělo šanci na většinu, pravděpodobně bych uvažoval nad jejich volbou. Ale asi jen uvažoval. Já to nebudu víc rozebírat, určitě nebudu hájit Babiše. Ale nezapomínejme, co tu bylo! Opravdu je všechno chyba vlády Andreje Babiše?!

Vím, že teď se kromě voleb řeší, jak je na tom prezident. Já Miloše Zemana rád nemám, ale ta komedie kolem?! Bez komentáře, jen na HRADĚ bych se zkusil trochu zamyslet. Jinak se úplně do diskuzí kolem prezidenta nechci zapojovat. Ještě krátce k očkování, jelikož si covid bere opět hlavní roli. Ne že by nám chyběl, ale co už. Ten klid s covidem je na nějakou dobu zase pryč.

Nejvíc se zase řeší očkování (respektive nenaočkovaní). Nebudu tu psát pro a proti, toho je na internetu spoustu. Já řeknu svůj pohled, já měl možnost se očkovat už na jaře, kdy bylo informací málo, a kolikrát i nepravdivé. Taky jsem úplně nevěděl, jestli se nechat či nenechat. Nemyslel jsem si, že po očkování se nemůžu nakazit, byť se v té době něco podobného psalo. Ale v očkování jsem viděl několik výhod. Tu největší vidím v tom, že (snad) nebudu zatěžovat zdravotnický personál. A pak, že budu mít relativní klid při návštěvách restaurací, a jiných podobných zařízení.

A kdybych byl zdravotník, tak si to beru dost osobně. Ten se nekouká, kdo je, nebo není naočkovaný. Ten bude zase dřít. Chápu, někdo má třeba logické důvody, proč se neočkovat, někdo už třeba změnil názor. Ale stále je dost lidí, kteří mají úplně hloupý názor. Těm bych chtěl říct, ať se proberou, dokud není pozdě. Neberte očkování jako nástroj vlády ANO, o ní to fakt není! Berte v potaz i své okolí. To byl pro mě jeden z podstatných důvodů.

Tak se zamyslete! Neberme covid na lehkou váhu. A hlavně hodně zdraví! K výsledkům voleb zatím není třeba říkat více. Čas ukáže! Něco si myslím, ale nechám si svůj názor zatím pro sebe. Jak už jsem psal na začátku, rád bych se mýlil! 🙂

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *