Naše liga & REPRE pauza

2 září, 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Já vím, slíbil jsem, že budu psát častěji, ale když fandíte Plzni, tak po jejich zápasech nemáte úplně chuť ťukat do klávesnice. 😀 Ale to není omluva. Zavírají se přestupová okna. To se týká TOP lig, České kluby mají ještě čas, nějaké změny ještě provést můžou. Messi nepřijde, Ronaldo taky ne.

K té Plzni, ono je to vlastně podobný už delší dobu. Já moc nemusím trenéra Bílka, když Plzeň oznámila jeho příchod, tak jsem ve zlepšení moc nevěřil. Ale říkal jsem si, třeba překvapí?! Po dalším vyřazení z Evropy a prohře v lize už ani nedoufám. Věřící nejsem, takže zbývá jen tiše trpět a čekat, snad se to někdy zase obrátí k lepšímu. Fanouškové Sparty teď vlastně taky pár let trpěli. Po letech bídy, konzumace špatných špaget, a jiného utrpení se snad blýská na lepší časy. Velký díl na progresu dle mého nese pan Kotal. Vrba by mohl ze Sparty klub, který si pamatuji z minulých dekád.

Podle očekávání Sparta nezvládla kvalifikaci o LM, ale to nebylo překvapením. Sparta měla jistotu skupiny EL. Ta bude důležitá, postup do LM by byl jen příjemné překvapení, a soupeře dostala celkem dobré, samozřejmě mohlo být i líp, ale los dopadl celkem dobře. Klub z Letné je na vzestupu, a následující zápasy v Evropě to můžou jen potvrdit. Los už nebyl tak veselý pro jiný pražský klub. Slavia schytala těžké soupeře, a byť se asi očekává, že skupinu EKL opanuje, tak spíš bude ráda, když postoupí. Třetím zástupcem v pohárech je Jablonec. I ten bude hrát skupinu EKL. Jablonec se zatím v lize celkem trápí, tak snad to ve skupině EKL bude lepší. A z pohledu fanouška českého fotbalu je to nyní vše. Doufejme, že se českým klubům bude ve skupinové fázi dařit co nejlépe! Teď už jdeme od pohárů, Od těch teď bude pár dní klid.

Ligu čeká první REPRE pauza, máme odehráno 6 kol (Slavia a Olomouc 5), tento ročník začal hororově pro Liberec. Je zvykem, že se Slovan nachází obvykle na jiných místech tabulky, vstup do ročníku 21/22 se ovšem Liberci hrubě nepovedl. Liberec má jediný střelený gól a bod, a po zásluze mu patří doposud poslední místo ve F:L. Trochu překvapivě je zatím vysoko Zlín. Ale je odehráno zatím pár zápasů. Liberec už vyhodil trenéra, a dají se očekávat i hráčské změny. Špatné je to zatím i v Jablonci. Jediným nováčkem je Hradec Králové, ten začal celkem slušně. Dá se očekávat, že Votroci budou bojovat o setrvání v soutěži. Cesta za udržením bude těžká.

Ligová tabulka po 6. kole

Nadále se nahoře drží Slovácko. Do příště čekám, že se tabulkou propadne Plzeň a Zlín, naopak čekám posun vzhůru od Jablonce a Liberce. Další měsíc nedojde dle mého ke změně na čele. Přesně za měsíc se hraje derby. Teď vidím ty šance vyrovnaně, po dlouhé době nás čeká derby, kde Slavia nebude favorit. Omlouvám se letenským příznivcům, ale poslední roky jsem šance Sparty na úspěch v derby neviděl. Navíc je Sparta na vrcholu, minimálně tom psychickém, naopak Slavia je v situaci, kterou dlouho nezažila. Jsem zvědavý, jak se pan Tvrdík & spol. s potencionální “velkou” krizí vypořádá.

A krátce k reprezentaci. Chápu, že někdo nemůže reprezentovat, ale doplnit nominaci o hráče, kteří hrají daleko, pod své možnosti, a navíc nemají ani čísla?! Ale tak asi si v té nominaci najde člověk vždycky něco, co se mu nelíbí… Tak snad dopadne dobře. A reprezentace naváže na povedené EURO! Nebudu se zlobit, když budeme pokračovat v podobných výkonech! 🙂

Tak snad repre dnes Bělorusku nasadí pořádný amper! Jsem si propůjčil slovíčko z ostravského nářečí. Byť mám v Ostravě kořeny, tak jsem si pomohl “gůglem”, abych nebyl za babraka. 😀 Ale dost středolašského nářečí. Užívejme poslední teplé dny, a snad brzy na viděnou.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *