Ukrajina, rusko, a MY

11 března, 2022

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Asi není třeba popisovat, co se právě děje na Ukrajině. Jak se snaží Putin na stará kolena dosáhnout svých cílů… O této události bylo, je, a bude ještě napsáno hodně. Ono se toho asi ještě hodně stane. Hned na úvod asi není potřeba říkat, co ten ***ler páchá, toho jsou plná média, noviny, televize,…

Myslím, že není pochyb, o tom, kam ruský režim (včetně Putina) patří, bohužel sílí názory, které “hájí” Rusko. A to bohužel i tady u nás. A většinou jsou to lidé, kterým vadilo i očkování. U covidu jsem to ještě trochu chápal, přeci jen šlo o věc, která je stále relativně nová, ale teď mi to teda hlava nebere. Možná si nechali aplikovat Sputnik, ale proč pak bojovali proti očkování?! 😀 U Ruska je dlouhá historie, která jasně ukazuje, co si o celé situaci myslet. Nevím, jestli jsou tito “lidé” tak hloupý, vadí jim ta vlna solidarity, nebo jsou jen sobečtí.

Stačí se podívat na ty fotky, zprávy. Zabíjí nevinné lidi (dospělé i děti), útočí na důležité objekty. Nemluvím o jaderných elektrárnách, které mohou ublížit i nám. Když čtu některé reakce českých občanů, tak si říkám, opravdu jsou někteří schopni tak závidět?! Z těchto osob je mi na blití. Je mi jedno, čemu kdo věří, ale to co se děje na Ukrajině, je opravdu špatný. Je mi jedno, jaké kdo má zdroje. Vždycky je lepší čerpat informace z více zdrojů. Teď bych tu mohl dát dost fotografií, které ukazují realitu, ale myslím, že těchto “smutných” záběru má každý dost.

Celá válka není u konce, ale dovolím si tvrdit, že Rusko nevyhraje, i když třeba dosáhne svého. Možná se říká, že se bez Ruska neobejdeme, ale to i oni bez nás (myslím celou Evropu), a i ta spousta firem. Jako asi to bude bolet, ale teď už bych moc Rusku neustupoval, využil bych té jednoty, která tu panuje. Ruský režim, ta diktatura, už napáchala dost škod, je na čase to utnout… Věřím, že se to povede, ale určitě bych Rusku moc neustupoval.

Já jsem si dlouho říkal, že není rus jako Rus. Hlavně při těch sportovních trestech. Možná je to přísné, ale jsou v tom všichni. Když vidím chování některých jedinců, tak mě to ani netrápí… Rusku už se ustupovalo dost, prokázal se doping, ale ruští sportovci stejně mohli závodit. Byť pod neutrální vlajkou, ale to není podle mě trest… A abych nezapomněl, tak se tyto zákazy netýkají jen Ruska, ale i sousedního Běloruska. Ale to není na sportovním poli tak výrazné.

A těm lidem, kterým vadí ta solidarita, zkuste se nejdřív zamyslet, co všechno v životě máte. Já myslím, že toho má každý dost, jen si to možná v ten moment neuvědomuje. Ono se mu většinou “rozsvítí” při podobných situacích. Tak buďte rádi za to, co máte, a doufejte, že se do podobné situace nedostanete. A mnohem radši teď budu sledovat “na každém kroku” ukrajinské barvy, poslouchat jejich hymnu. Lepší než pak sledovat ruskou trikolóru, nebo co by to bylo… Na závěr bych poupravil to vyjádření ruského mluvčí. On tvrdí, že skutečný Rus je ten, který se nestydí za speciální vojenskou operaci na Ukrajině, řekl bych opak.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *