Minutovka #4

30 července, 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Na hudební nástroj umí celkem dost lidí. Já jsem se učení na hudební nástroj tak nějak vyhýbal, protože neoplývám hudebním sluchem. Ale s Novým rokem jsem šel do výzvy, a protože jsem teď mimo domov, tak vychází tato Minutovka, kterou jsem měl odloženou, až bude méně času. Ta doba nastává teď. 😀

Kytara & horoskop

Myšlenka hraní na kytaru se urodila už někdy v listopadu loňského roku, ale furt jsem váhal. Úplně jsem nevěřil ve své schopnosti. Když je vaše ruka nešikovná a neoplýváte hudebním sluchem (spíš máte hudební hluch). O hraní na kytaru jsem kdysi přemýšlel. No, mohl jsem se k tomu dokopat. Ale tak lepší někdy než…To předbíhám.

Nebudeme předbíhat a zachováme nějakou časovou posloupnost. S koncem roku přišla vlna horoskopů na rok 2020, znáte to. Beran najde lásku svého života, Blíženec zase dostane přidáno v práci, tak nějak je to každý rok. A u mého znamení na rok 2020 stálo toto: Na co sáhnete, to vám v tomto roce půjde. Nebo tak nějak to tam stálo.

Tak jsem se začal smát, zároveň jsem věděl, že to s tou kytarou zkusím. Říkal jsem si, když v lednu začneme, tak bych v únoru mohl kytaru ovládat třeba jako Jimi Hendrix. Na Woodstock to ještě není, ale tak třeba někdy bude. 😀 Co Woodstock, pro českého hudebníka je pomyslným vrcholem O2 arena. Tak ani na tu to není.

Kytara je fajn

Každopádně mě to baví, třeba se někdy i toho Woodstocku dočkám. 😀 Dělám si srandu, ani nechci hrát pro tisíce lidí, stačí mi brnkat pro sebe. Díky tomu, že mám dobrého učitele, tak se to možná i povede. Naučit něco mě, není úplně sranda. Ale daří se. Třeba jednou budu Guitar Hero bez herní konzole, kde hra Guitar Hero vychází.

Kytara má mnoho podob, myslel jsem si to už dřív, teď se o tom přesvědčuji v praxi. Ať už je elektrická či jiná, tak je zkrátka fajn. 🙂 Tak zase u nějakého článku se mějte, strunný nástroj příště hlavním tématem pravděpodobně nebude. Ale určitě to z kytarového světa není vše! Teď už můžu dokončit větu, lepší někdy než nikdy! 🙂

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *