Konec & nový ročník

11 srpna, 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Okurková” část sezóny pomalu končí. Teď je to vlastně jinak. Člověk má zažité termíny, které ale tento rok neplatí. Proč, to si psát nemusíme, ten vir už každý zná. A jestli bude další vlna a v jaké míře, to řešit nebudeme. Toho jsou plný internety a televize.

Ještě před vypuknutím pandemie a odložení EURA jsem si říkal, že třeba nějaký hráč z domácí soutěže zazáří a řekne si o zájem zahraničních klubů. Měl jsem v oku i několik jmen (potencionálních reprezentantů). Budeme si muset počkat. Mě se to říká lehce, ale co má říkat třeba takový hráč. Že budu starší já, to je celkem jedno. Ale jedno už to úplně není u fotbalistů, ti jsou teď třeba v ideálním věku, ale příští rok už to tak ideální nebude. Ale ono je těžké něco předpovídat. EURO se odložilo, a na COVID stále reagujeme dosti divně, byť už tu s námi nějakou dobu je. Možná už jste z předchozích článků poznali, na co se těším nejvíce v tomto období. Jsou to samozřejmě přestupy a spekulace.

Podstatné je hotovo

Ledacos se vlastně očekávalo už delší dobu. Třeba, že se Sparta bude snažit o zisk Hancka, že Slavia vezme útokem Liberec, že Roman Hubník skončí v Plzni. Zkrátka nějaké ty spekulace jsou tu s námi celkem dlouho. Samozřejmě většinu důležitých věcí, přestupů, atd., mají kluby vyřešeny. Nebo bych to očekával. Obvykle se to hlavní a důležité se snaží kluby dotáhnout ideálně hned. Samozřejmě teď je to trochu jinak. Netýká se to úplně českého fotbalu, ale celkově Evropy. Normálně už bychom znali výsledky LM, EL. Ale teď? Místo předkol čekáme třeba na čtvrtfinálové dvojice. Ale tento problém nemá jen fotbal. Normálně bychom znali vítěze Gira, LeMans, Stanley Cupu, a jmenovat bych mohl dál.

Hancka Sparta má, Liberec už byl vykraden Slavií a Hubník už je v Olomouci. Hancko bude na Letné opět hostovat. Že Slavia pravidelně “loupí” v Liberci, to není nic nového. Olomouc disponuje velmi zajímavou trojicí ve středu obrany. Jen škoda, že skončila v uplynulém ročníku tak nízko. Teplice mají nový trávník, takže už by se Na Stínadlech mohlo hrát lépe. Přestupuje se samozřejmě i jinde.

Své udělalo i zrušení baráže, čekalo se, kdo soutěž opustí, ale nakonec to nikdo nebude. #naseliga se rozroste o 2 celky. Původní plán byl s jedním celkem (tedy lichý počet), což se mi od začátku zdálo hloupé. Druhá varianta už se mi zdá podstatně lepší. Nemá už cenu celou situaci komentovat. Je rozhodnuto. Pamatuji si, jak Dukla oslavovala postup na sociálních sítích, za pár dní bylo zase jinak. jako je mi kluků líto, teď neřeším, jestli na to klub má či nemá, ale upřímně bych taková rozhodnutí neměnil….

Už jen detaily

Týmům začínají soustředění (když jsem psal tento odstavec), kádr už je prakticky hotový. Už se dají očekávat pouze kosmetické úpravy. Složení týmů ještě mohou svými výkony ovlivnit mladí borci, kteří se třeba prosadí, nebo odejdou na hostování do jiných týmů, apod. Samozřejmě se ještě najdou jména, která stále nemají jasno o své budoucnosti, ale jak jsem psal už výše, většina důležitých transferů už se událo.

Vím, že se ještě něco udát může, ale už si dovolím říct, které přestupy mě nejvíce překvapili. Jsou to konkrétně dva případy. V obou případech se jedná o Jablonec. Tento klub nejprve oznámil příchod Václava Pilaře, následně Jakuba Podaného. Tito zkušení plejeři doplní Tomáše Hübschmana, a společně s Petrem Radou pro další ročník vznikne zajímavý kvartet. A který transfer zaujal tebe?

Korona

Korona tu stále je, a asi o tomto viru uslyšíme. Minimálně až začne nový ročník (nejen domácí soutěže). Vím, že aktuálně musela ukončit soustředění Slavia. Co k tomu říkat, stát se to může každému. Teď přeji do Vršovic, ať se to brzo zlepší. Ale myslím si, že podobných případů bude více a více. Ale to se můžeme akorát domnívat…

Závěr

Občas přemýšlím, co od následujícího ročníku vlastně čekat?! Jak přistupovat k evropským soutěžím?! Ještě, že mám O2 TV! 😀 Sice na ně celkem často nadávám, ale teď se to hodí. A ještě HBO GO či NETFLIX. Předpokládám, že záznamy VÁS nebaví, podobně jako třeba mě. Tento článek jsem chtěl vydat už pár dní zpět, ale nějak se nepovedlo. Každopádně snad se to dá číst! 🙂 A brzy možná k článku k úvodu nového ročníku, který už je za rohem.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *