Pendler & PCR test

3 května, 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Různé zážitky a příhody týkající se mého života nepíši. Už delší dobu si pohrávám s myšlenkou, že bych podobné příběhy ze života mohl vydávat častěji. Kolikrát jsou opravdu vtipné, a proto si občas říkám, proč je nezveřejňuješ?! Třeba nyní v době koronavirové se jich pár událo, a myslím, že jeden stojí za zmínku. Je vtipný, ale vlastně i smutný.

Jak jistě víte, tak pendleři musí podstoupit test, aby mohli překročit hranice. Můj taťka pracuje v Německu, tudíž je také pendler a před pár dny podstoupil test, aby mohl po delší době vyrazit do práce. Takže před pár dny podstoupil vyšetření. Jeho vzorek následně putoval do laboratoře na vyhodnocení. Byl poklidný sobotní večer, taťkovi zvoní telefon: “Dobrý večer, je to pan XY? Váš vzorek je nevyhodnotitelný..” Paní na telefonu ještě dodává, že celou proceduru může (včetně zaplacení) podstoupit znovu nebo to můžou zkusit opět vyhodnotit.

Nakonec to dopadlo dobře, ale po tom telefonátu jsem se musel smát. Člověk čeká ledacos, že test vyjde pozitivně nebo negativně, ale že je nevyhodnotitelný? Ono je to smutné, když si vezmu, že se to může stát i člověku, který třeba do té práce opravdu musí, splácí třeba dům, prostě se mu hodí každá koruna. Za ten test zaplatíte skoro 3000 ,- a máte znovu, protože se stala někde chyba?!

Co se dá dělat? Koronavirové období nás bude ještě nějakou dobu obtěžovat. Je třeba se takovým věcem hlavně zasmát (ostatně když dopadla dobře). Nic hrozného se nestalo. Uvidíme, co vymyslí vláda příště. Co nás čeká? Třeba to příště proběhne hladce, třeba už žádný test nebude zapotřebí. Pak už nás další koronavirový román na tomto webu nečeká. 😀

Brzy bude hotový “nový web“, tak brzo se snad uvidíme na něm! 🙂

4 názory na “Pendler & PCR test”

  1. Já si myslím, že ekonomika se musí nějak zlepšovat, takže…byl to možná menší pokus…????

    Každopádně je dobře, že se situaci podařilo vyřešit a snad už bude u vás v této oblasti klid…????

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *