Olympijské hry

Olympiáda se blíží. Sport mě baví, takže se těším samozřejmě i na olympiádu. Tu sledují i lidé, kteří sportu úplně neholdují. Olympiáda zkrátka táhne. Ještě aby ne, ta první zimní se datuje k roku 1924. Tehdy se olympiáda konala ve Francii. Letos se bude konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Ale dost historie, od toho jsou jiné portály.

Na co se nejvíce těším? Asi jako celý národ. Hokej, biatlon, Eva Samková, Ester Ledecká a Martina Sáblíková. Teď jsem vyjmenoval sporty a závodnice, kde máme největší medailové naděje. Ale neopomínal bych třeba i Karolínu Erbanovou. Překvapit můžou i čeští sdruženáři, atd. Ostatně i další, určitě se jako fanoušek zlobit nebudu. 🙂

Chybět bude sice Gabriela Koukalová, ale i Gabča je jen lidská bytost. Někdo si myslí, že stroj na úspěchy. Úspěchů má dost, ale v Koreji žádný nepřidá. Nedá se nic dělat, život jde dál. Nějakou olympiádu Gabča třeba ještě stihne.

Moc mě to mrzí, olympiáda je vrcholem pro každého sportovce.

To řekla. Zdraví neporučíš, o medaile zabojují její kolegové a kolegyně. Poslední závody v tomto kalendářním roce napověděly, že se našim biatlonistům daří a forma roste. V Koreji třeba vygraduje. Budeme fandit.

Jsou různé předpoklady o počtu medailí v Pchjongčchangu. Podle různých průzkumů získáme 3-5 cenných kovů. Poslední olympiádu naše výprava přivezla 9 medailí. Já tipuji 6-7 cenných kovů. Když jich bude více, zlobit se nebudu.


Olympijským hrám se ještě budu věnovat. Nějaké články ještě budou. Zatím se Vás ptám, kolik medailí získáme? Své tipy pište do komentářů.

2 komentáře

  1. No mě nejvíc zajímá hokej a rád sleduju adrenalin na lyžích a snowboardu. Na Sáblíkovou taky rád kouknu. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn