Naše:liga tentokrát o Euru

Dnes se nebudeme věnovat tuzemské lize, ale nadcházejícímu Euru 2020. Mistrovství Evropy ve fotbale, které se bude konat všude, a nejen v Evropě. Nebo jak brát Baku, hlavní město Ázerbájdžánu?! Celkem se nadcházející turnaj bude konat ve 12 městech. Takže nyní nebyl jistý účastník v podobě účasti týmu z pořádající země. Trochu domácí Euro to může být pro Anglii, ta může odehrát celý šampionát v domácím prostředí. Wembley bude hostit krom skupiny, i play-off (včetně finále).

Celý turnaj a jeho systém mi přijde divný. Inu opět rozhodla pořádná spousta peněz. Na tom se shoduje většina, že to v tomto ohledu bude spíš fraška. Ale co, ono to nějaké bude. Pro informaci přidám obrázek skupin. Chybí ještě 4 mužstva, která se kvalifikují na jaře z LIGY NÁRODŮ. To se týká i naší reprezentace. Naší skupinu doplní někdo ze čtveřice Skotsko, Izrael, Norsko nebo Srbsko

Skupina F je opravdu nabitá, ale „naše“ skupina D je taky celkem nabitá, a další tým naši skupinu ještě na jaře doplní. Osobně si myslím, že ze skupiny nepostoupíme, ale rád bych se mýlil. Ale jestli bude naše reprezentace hrát jednou tak, a pak zase tak…Prostě v takovém krátkém turnaji se kolísání formy nevyplácí. V kvalifikaci ta výkonnost byla jak na horské dráze. Jinak se dá říct, že naše reprezentace už vyhrála. Díky losu se naší smečce vyhnula skupina A, která se bude odehrávat právě v Baku a Římě. Každá skupina se bude odehrávat ve dvojici měst:

Skupina A: Řím a Baku
Skupina B: Petrohrad a Kodaň
Skupina C: Amsterdam a Bukurešť
Skupina D: Londýn a Glasgow
Skupina E: Bilbao a Dublin
Skupina F: Mnichov a Budapešť

Krom skupiny D mě zajímá právě ta německá. Proč? Mnichov mám celkem blízko a možná se na nějaký zápas podívám i osobně. Vidět na živo šampióny (úřadující či minulé) je hodně lákavé. Jinak doufám, že ty naše otřesné dresy v limetkové barvě budou použity minimálně. Jinak, když tak přemýšlím, tak vidím favorita právě v Anglii. Má silný tým a domácí prostředí se může hodit. Ale jinak nevím, překvapit může kdokoliv. Chytřejší budeme v létě, kdy se koná už 60. ročník EURA. Možná se EURU budu ještě věnovat, až bude znám poslední účastník naší skupiny.

2 komentáře

  1. Nehezkou skupinu jsme dostali, ale cestování na britské ostrovy je poměrně příjemná záležitost… Představa, že cestujeme z Říma do Baku – brrrr!

    Pokud ten systém EURO bude jen v tomto případě, dá se to zkousnout. Co jsem ale někde četl, tak Liga Národů bude zasahovat snad i do kvalifikace na MS, což se mi SILNĚ NELÍBÍ! ????

    Super článek, chlape!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn