Zimní pauza končí

30 ledna, 2019

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zimní přestávka ve fotbalové lize pomalu končí. Týmy finišují své přípravy, soustředění a také se jim rýsuje kostra týmů. S tím souvisí i přestupové období. To u nás ještě nějaký pátek potrvá, ale to hlavní už se událo. Událo se skoro všude. Na Spartě třeba čekají na Dočkala. Ale neřešme jen kádr letenských. I jinde se snažili ideálně připravit kádr na druhou polovinu sezony. Nyní k tomu byla kratší doba, to díky přechodu na nový systém.  U první Slavie a druhé Plzně bylo jasno už před zimní přestávkou, kdo tyto kádry posílí. Ještě se můžeme dočkat nějakých změn, ale spíše menších, tyto kluby už mají na přestupovém trhu nakoupeno. Plzeň má hodně dlouho. Poslední nákup provedla po zranění Krmenčíka.

Hotovo ještě nemá Sparta. Ta furt doufá v příchod Dočkala. Ten je po odchodu Stancia ještě důležitější. Sparta nikam chvátat nemusí, žádné pohárové zápasy v dohledné době, čínský klub obměňuje vedení, a i proto stále není jasno. V následujících týdnech by ale mělo být jasno. Bořek je se Spartou na soustředění a dle mého je jeho příchod pro Spartu enormně důležitý. Spartě nevyšel přestup Davida Lischky. Mladá naděje už měla posílit Spartu, ale zdravotní prohlídka odhalila problémy se srdcem. Jak to s ním bude dál, to zatím nevím. Ale hlavně, aby byl zdravý! 🙂

V zimní pauze mě zajímalo, jak si povede Mladá Boleslav. Zda udrží Nikolaje Komličenka a jak naloží s děravou obranou. Komličenko už je kmenový hráč Mladé Boleslavi. Na podzim vsítil 18 branek, kolik  jich ruský fotbalista zvládne na jaře? Na hostování pak přišel Tomáš Hájek z Plzně. Plus nějací hráči do středu hřiště. Třeba Dominik Mašek z Bohemians 1905. Jsem zvědavý, jak to bude týmu klapat, protože první polovina sezony byla spíše ostudná. Pak jsem zvědavý, jak bude pokračovat ve střílení branek ruský forvard. Jestli bude pokračovat i na jaře v podobném tempu, máme se na co těšit.

Nikolaj Komličenko

Na odchod Maška a mladého Haška reagovala i Bohemians 1905. Klokani na hostování získali Kamila Vacka. Ten má zkušenosti mj. i z Mladé Boleslavi. Dalšího zkušeného hráče získala Sigma Olomouc. Na Hanou zavítal Vít Beneš. Sigma se trápila. I díky tomu je až předposlední. O záchranu bude bojovat vícero týmů. Třeba Příbram, Slovácko, nebo již zmiňovaná Bohemka. Třetí zajímavé jméno získal Slovan Liberec, který přivedl LIbora Kozáka. Toho známe hlavně díky angažmá v Itálii, poslední dobou se trápil v Dánsku. I proto návrat do Čech. Libor Kozák byl spojován s několika kluby, ale boj o něj vyhrál Liberec.

Libor Kozák

Příbram získala na plný přestup Radka Voltra, který už v tomto městě hostoval. Na podzim vstřelil pouze jednu branku. Vlastně dvě, ale ta druhá do sítě letenských mu nebyla uznána.Na jaře mu to snad půjde lépe! Skončil zkušený Mario Holek. Pikantní transfer se udál na trase Opava Ostrava. Z Opavy překvapivě odchází Kuzmanovič a míří právě do Ostravy. Ostrava měla zájem ještě o jedno jméno, ale opavští nechtěli pouštět do Ostravy dalšího hráče.

Nemanja Kuzmanovič

Jinak se asi nic většího neudálo. Pokud chcete více jmen, tak poslouží různé weby. Ať už ten ligový, nebo třeba oficiální stránky klubů. Už příští týden startuje liga, tak uvidíme, jak se bude komu dařit. Mě nejvíce zajímá, jak to půjde Plzni. Přál bych si hru na 2 útočníky a brzké dohnání Slavie. 😀 A hlavně trochu koukatelnější fotbal, na podzim to bylo často utrpení. U Naší:ligy zase někdy příště a třeba s Bořkem.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *