Naše:liga jde spát

Nejvyšší česká soutěž je za svou polovinou a čeká ji tradiční zimní přestávka. Na prvním místě přezimuje Slavia Praha, což už se nějaký pátek vědělo. Slávisté celý podzim hráli velmi kvalitně a odměnou jim je právě první místo a titul půlmistra. Jako Viktorián doufám, že to titul nebude i na konci soutěže 😀 , ale bude to těžké. Viktoria Plzeň ztrácí 4 body, to není moc, ale naše výsledky o gól, no uvidíme na jaře. Na třetím místě je Baník Ostrava, ale relativně už s velkou ztrátou na dvojici před sebou. To bylo způsobeno špatným listopadem. V těsném závěsu je Jablonec a Sparta. Jablonec v posledních kolech prohrával, i díky tomu je „až“ čtvrtý. O bod méně má Sparta na místě pátém. Na nejbližší konkurenty nemá sice velkou ztrátu, ale na první a druhé místo už je poměrně velká. Na příčky nejvyšší už je ztráta 19 a 14 bodů. na šestém místě se krčí Zlín. Ten sice nemá velkou ztrátu, ale dosti kolísavé výkony. Jinak by klidně mohl být výše.

Když se podíváme na opačný konec tabulky, tak najdeme na posledním místě Duklu. S pražským týmem to vypadalo v listopadu celkem dobře, ovšem křivka zlepšení už v posledních kolech nerostla. Dukla má na kontě 15 bodů, stejně jako předposlední Karviná. Před nimi je dvojice týmu, která byla pro leckteré v uplynulé sezoně překvapením. Sigma a Bohemians 1905 se zatím v této sezoně trápí. Tyto týmy mají shodně 19 bodů. Nad nimi je s 20-ti body Příbram a Slovácko s 21 body. Slovácko se vyhouplo až díky výkonům v posledních kolech. Jinak by dost možná přezimovalo na posledním místě právě ono. Ostatně na tabulku můžete kouknout níže:

Podzim dohrán ✅ Vyjádřete pomocí emoji, jak si váš tým vedl v první části sezony 🏆

Zveřejnil(a) FORTUNA:LIGA dne Úterý 18. prosince 2018

Týmy ve „středu“ tabulky jsem vynechal, ale nezapomněl jsem na ně. Určitě jsou tam týmy, které by chtěli být výše. Spokojený může být nováček z Opavy. Nespokojený jsou pravděpodobně v Liberci, Teplicích a Mladé Boleslavi. Ta může být spokojená akorát s výkony forvarda Komlichenka. Ten je suverénně s 18 góly nejlepším střelcem ligy a pokud neodejde, dost pravděpodobně bude útočit na toto prvenství i na jaře. Mladá Boleslav totiž se střílením branek problém nemá, ale s obranou už je to podstatně horší.

Nyní nás čeká zima a přestupy, některé už jsou potvrzené, na některé si musíme počkat. Uvidíme. Asi nejvíce se bude sledovat počíná Sparty v zimním období. Ta skončila v obří ztrátě, ale to by se příliš projevit nemělo. Kapsa pana Křetínského se zatím zdá bezedná. Mluví se, že Sparta chce Alexe Krále z Teplic. Trochu hodně tento zájem nechápu, když má Sparta v Jablonci Davida Hovorku. Teď to nemá cenu komentovat, různé spekulace jsou ještě na začátku. Hlavní jméno pro Spartu bude Bořek Dočkal. Někdy v polovině ledna bych se chtěl podívat na různé přestupy a rošády v realizačních vedení. Třeba se dočkáme nějaké větší změny než posunutí Tomáše Rosického.

Zatím můžeme pouze spekulovat. Přední týmy nejvyšší české soutěže už některé přestupy provedly. Abych furt nejmenoval Spartu, tak Vám řeknu, na která jména jsem osobně nejvíce zvědavý. Je to Trávník, Komlichenko a Hrošovský. A na koho VY? Uvidíme, za pár týdnů, to toho bude více.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn