Konec & začátek

Tento článek jsem se rozhodl nazvat koncem a začátkem, ačkoliv už je po začátku. Proč jsem se více nevěnoval konci soutěže a nadstavbové části? Více času jsem poslední dobou strávil v nemocnici, na psaní článků jsem neměl chuť a čas. A něco proti své vůli fakt psát nebudu. Na to jsem moc pohodlný. Pak jsem zjistil, že přestávka mezi starým a novým ročníkem je fakt krátká a uteče jako voda. Teda už utekla. Poznal jsem to i na sobě, kdy jsem se netěšil na start ligy jako obvykle. Ale jsem pouhý divák, takže můžu mlčet. Spíš si můžou stěžovat třeba hráči, kteří na odpočinek a relaxaci mají méně času. Jinak uplynulou sezónu a tu uplynulou shrnu spíš stručně.

Ligu zaslouženě vyhrála pražská Slavia. Asi se divíte, protože fandím Plzni, ale Slavia prakticky celou sezónu předváděla pohledný, atraktivní fotbal. A to nejen na tuzemské scéně. A těžkým soupeřem budou i v nové sezóně. Podařilo se jim udržet Tomáše Součka, což bohužel pro Plzeň není dobrá zpráva. Na druhou stranu obdivuji Tomáše, který dal přednost Slavii před zahraničím. Finančně by si možná polepšil, ale fotbalově spíš ne. Tomáše obdivuji, přeci jen to v dnešní době není obvyklé. Dále je tu příchod Stancia. Tomu se nelíbilo u šejků a vrátil se do Prahy. Ovšem nikoliv do Sparty, ale k rivalovi z Vršovic. Nebudu tu tento přestup rozebírat, myslím, že byl velkým tématem už dříve. A dle mého ještě bude. Co si o tomto bezpáteřním hráči myslím, to je celkem jedno. Fotbalově představuje velkou kvalitu a nebezpečí.

Plzeň skončila druhá. Výkony Plzně byli často smutné. Jen pár zápasů bylo pěkných. Snad nyní budeme hrát lépe. Chtěl jsem říct, že se u nás nic nezměnilo, ale ano. Končí trojice legend. Dvě úplně (Bakoš, Kolář), Petržela bude pokračovat v mateřském Slovácku. Hodně sledovaný bude návrat Krmenčíka. Ten se vrací po komplikovaném zranění kolene. Věřím, že jeho návrat bude úspěšný!

Spartu zatím hodnotit nebudu. Myslím si, že si každý obrázek o Spartě už udělal. Dám jim ještě pár kol a pak?! Třeba se zmátoří a zavřou mi pusu…

Jedna vlaštovka však jaro nedělá

Vím, že úvodní kolo nového ročníku je již minulostí, ale určitě nemá smysl něco hodnotit po jednom kole. Byť tabulka vypadá z mého pohledu velmi dobře. Jedna vlaštovka však jaro nedělá. Jinak grafiku jsem ještě použil starou. Novou udělám s novým logem a webem, který už prakticky je. Zatím se mějte a u Naší:ligy brzy na shledanou! Kdy to bude, to slibovat nebudu, protože mé zdraví si poslední měsíce dělá cokoliv. Ale snad brzy! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn