Zima a Naše:liga

Původně jsem tento článek chtěl vydat dřív, ale buď nešel internet, nebo jsem neměl náladu na psaní a byl jsem líný. Teď už jsem se k tomu dokopal, ono taky už je na čase, za 5 týdnů začíná opět Fortuna:liga a končí zimní přestávka. Dost bylo okecávání, jdeme na to! 🙂

Týmům už začala příprava, většinou testy, týmy absolvují zimní soustředění (Kypr,Španělsko, Portugalsko,…) Jaro je důležité hlavně pro trojici nejhorší, která koketuje se sestupem. Podle pořadí a získaných bodů je to hlavně Opava, Karviná (oba 14) a Příbram, která má o bod méně. Klidný nemůžou být ani jinde. Ale to se můžeš podívat sám.

Zvědavý jsem na Slovácko a České Budějovice. Oba týmy jsem asi nejen já očekával níže. Jsem zvědavý, jak tyto týmy přežijí zimní období. Na Slovácko jde restartovat kariéru Jan Kliment, který odešel do světa po jednom povedeném turnaji. Bohužel pak sbíral spíše zranění. S týmem ho nyní čeká boj o evropské poháry. Samozřejmě hladových vlků je více, ovšem tým z Uherského Hradiště má velmi dobrou pozici.

Tu bude bránit hlavně Sparta a Jablonec. Celkem snadno se tam může „zamíchatPlzeň, ale to se snad nestane. Sparta má pro jaro dva velké otazníky. Jaké bude složení stoperské dvojice a jaké bude konečné umístění. Zaváhání už bylo dost, další ztráty letenských už můžou znamenat velký průser. No chytřejší budeme na jaře.

Zvědavý jsem nejvíce na nového kouče Plzně. Pan Guľa působí sympaticky, teď ještě jaká pod ním bude hra. Na nejvyšší umístění už myslet nemůžeme, ale nesmíme moc polevit. Za námi je dost hladových vlků. S novým trenérem jsem čekal, že si přivede nějakou „svou“ posilu. Nevypadá to, přišel pouze dříve zmíněný Alvir a na hostování s opcí Staňek. Ještě bylo staženo pár jmen z hostování. Ono asi zatím nikoho není třeba přivádět. Na jaře nás příliš utkání nečeká. Uvidíme, hlavně teď odhrát důstojně jaro!

Moc toho nečeká ani Slavii. Ta by si měla hlavně dokráčet pro titul. S velkou pravděpodobností čeká Sešívané zúžení kádru. Přeci jen, na jaře je nabitý kalendář nečeká. Jistý je zatím odchod Škody, který jsem spíše nečekal. Pak se skloňuje jméno Hušbauera, ale zatím nic oficiálního není. Hostovat jde do Liberce dlouhodobě zraněný Hromada. S kádrem odcestoval na soustředění nově příchozí Patrik Hellebrand.

Jinak na různé spekulace používám nejvíce Twitter a hastag prestupy. Sám tam za stránku občas přispěji, ale najdete tam spoustu zajímavých přispivatelů. 🙂

Spekulace jsou mnohdy zajímavé, někdy to bývají jen přání a třeba nereálna, ale všeobecně se na Twitteru dají najít zajímavé informace, ať už z tuzemska, či zahraničí. Tak snad se článek líbil, zatím se mějte, a brzy opět na viděnou. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn