Základní část pomalu končí

Máme po 28. kole. Skoro úplně. Když to píšu, chybí ještě utkání Mladá Boleslav – Liberec. Tyto kluby budou hrát o dost. Při ztrátě formy Zlína a nevyrovnaných výkonů Teplic, jsou tyto týmy největšími kandidáty na šesté místo. V případě výhry domácích by bylo pravděpodobně už hotovo. Nicméně Mladá Boleslav musí ještě bojovat. Na 6. místo se tlačí další. Ať už zmiňovaný Liberec, či na podzim trápící se Olomouc.

Jinak asi největší událostí bylo derby pražských S. Sparta hrála ve Vršovicích. Slavia tak po pár dnech hostila opět velkého soupeře. S Chelsea Spartu porovnávat nelze, ale pro české fanoušky je Sparta pojem. Derby S bývá vyhecované. To se potvrdilo i dnes, také se potvrdilo, že neumíme pracovat s videem a v neposlední řadě si provokace neodpustil Kanga. Ale to už asi ani nepřekvapí.

Jinak utkání skončilo nerozhodně, což by mohlo hrát ve prospěch Plzně. Ta těsně porazila Ostravu. Mě je to upřímně jedno. Titul bych rád, ale s tou hrou. Až na pár zápasů se to nedá sledovat. A těch utrápených výher. Možná někoho trápí ten „ofsajd“, který následoval před druhou brankou Plzně. Já ho neviděl. Těsná situace, hodně dělá horní polovina daného hráče. Ale jako celá událost šla mimo mě a nevidím tam nic špatně.

Opět prohrála Dukla, což znamená že její sestup vypadá opět reálněji. Proti je Karviná. Ta pod „Franzem“ bojuje o setrvání ligové příslušnosti. Jinak situace je taková ošemetná. Přeci jen je i s nástavbou ve hře ještě dost bodů. Takže bát se musí i v Opavě či na Slovácku. Zkrátka uvidíme až na úplném konci.

Je to spíš takový povinný článek před mou odmlkou (operací). Brzo snad budu doma. Bude to spíš s koncem skupin o titul, sestup,… Tak se zatím mějte krásně. A naučte se používat VAR, už je to fakt smutný. Křivka chyb by měla s koncem sezony klesat, což se neděje. Přeci jen už s tím videem pracujete nějaký ten pátek.

Tabulka po 28. kole (neúplná)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn