#NASELIGA hlásí návrat

14 května, 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Korona zastavila většinu sportovních akcí včetně českých fotbalových soutěží. Ty budou pokračovat. Bude se hrát častěji, aby se vše stihlo (průměrně to vychází na 2 zápasy týdně). Jaká bude regulérnost celého dohrání, to jen těžko říct. Uvidíme, jak třeba některé týmy ovlivní případná nákaza, karanténa, atd. Dosti zápasů nyní budeme sledovat v úterý a ve středu. V tyto dny se hraje Liga mistrů, takže to nebude takový nezvyk.

I hrací časy jsou podobné těm z LM. Nikoho asi nepřekvapí, že zatím se bude hrát bez diváků, což se hodně nelíbilo třeba panu Tvrdíkovi. Hlavně zmiňoval Plzeň a Spartu. Takhle to sice neřekl, ale asi se bojí toho, že titul získá Plzeň a Sparta se posune na příčky, zaručující postup do evropských pohárů. I to se může v dalších týdnech stát. Možná cítil křivdu i za nákupy ochranných pomůcek, ale to je téma patřící jinam. Asijské lezení do **** tu nebudu rozebírat. 😀

Taktéž se dohraje druhá liga, opomenout nesmíme ani MOL cup (český pohár). V českém poháru zbývá čtveřice mužstev. Finálovou dvojici už bychom normálně znali, chvilku si ještě počkáme, semifinálové duely jsou plánovány na 17. červa. Finále pak na poslední červnový den nebo první červencový. Československý superpohár byl pak pro tento rok zrušen. Takže se můžeme těšit na dva středeční souboje Sparty a Plzně.

A nemusí zůstat jen u dvou, ale to musí předvádět Sparta trochu lepší výkony. Vše “vypukne” dohrávkou Teplice Liberec 23. května. O pár dní později se zapojí už všech 16 celků (26. a 27. května). Pak už tempo bude vražedné jako v Kobře 11. Ještě řeknu závěrem, že většinu zápasů bude vysílat O2 TV Sport, jeden z daného kola bude náležet České televizi. ČT by měla nabízet navíc po dvou duelech z 2. ligy. U některých utkání se dá i “díky” zavřeným stadionům čekat velký zájem diváků u obrazovek. Programový ředitel O2 se nechal slyšet, že televize tento nápor ustojí. Tak snad má pravdu a opět na kyslíkové služby nebudu nadávat, což se poslední měsíce děje celkem často.

Tak se radujme, fotbal se nám vrací. Kdo by se nemohl dočkat, může si dát předkrm z NDR. Tamní bundesliga začíná už tento víkend. Tak se radujme a u článku z #NASELIGA zase brzy ahoj! 🙂

Takto vypadá tabulka před restartem

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *