1. FCN – #6

18 ledna, 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

S lehkým zpožděním přicházím se závěrečným díl tohoto roční (tedy 20/21) z kariéry za Norimberk. Takže se dozvíš, jak uplynulý ročník dopadl, ale nebudu to říkat už v úvodu, takže hezky čti, a budeš vědět, jak to dopadlo.

Pro lepší dohledání starších dílů je bude zde i přidávat:
1. díl z FM
2. díl z FM
3. díl z FM
4. díl z FM
5. díl z FM

Ligový ročník je za námi

Nadpis už není podobný jako minule. Ale asi by i mohl, jen bez toho slůvka “zatím”. Protože už je po sezoně. Dnes už můžu říct i bez “zatím”, že byl fakt výborný. Teda po vydání dílu #5 to tak nevypadalo. Přišla nabídka na mého hlavního obránce, ze srandy jsem dal protinabídku, že nabízející klub couvne. On ubral na ceně, ale necouvl. Tak jsem tedy nabídku přijal, obránce Lukas Mühl se vydal směr Wolfsburg. V ten moment zbývalo do konce přestupového období nějakých 20 hodin, já měl na soupisce 2 střední obránce, tak jsem rychle hledal někoho jen na ten půlrok. Jen někoho levného, podařilo se mi ho najít hned v první zemi, kam jsem se díval. Tou zemí byla Česká republika. Přivedl jsem Lukáše Hůlku. Vyšel mě jen na 97 tisíc € a podepsal na rok. Celkem obstál. Přestup LAST MINUTE.

Pak přišel první soutěžní zápas a remíza 0:0. To jsem si říkal, a je to (víte kde). Náskok se logicky ztenčil. Následoval přátelák, říkal jsem si, je to dobrý, zapracuje se do týmu, hraji s rezervou. Jenže s rezervou přišla prohra. To jsem si říkal, já jsem ale blb**, proč jsem toho Mühla pouštěl. Ale stalo se… Tak jsem se pak vrátil ke “staré” taktice, a šel za postupem. Teda v tu chvíli jsem spíše doufal. Jinak Mühl hrál u Vlků dobře.

Výsledkově to nakonec bylo dobré. Hlavně duben, na jeho konci už bylo i jasné, zda postoupím. Pro mě tedy po 30. kole. A jasno bylo díky některým výsledkům z 31. kola. Svými výkony se o postupové boje připravil Hannover, byť byl před tímto ročníkem nejvíc favorizován. Připravil není úplně správné slovo, čeká ho baráž o postup. Já už jsem věděl, že postoupím, ale o titulu ještě nebylo jasno. Ale já své utkání 31. kola zvládl, Bochum nikoliv. Bylo tedy jasno. Nečekal jsem rozuzlení tak brzo, ale nezlobil jsem se. 😀

Takže cíl je splněn, ani to nebylo tak těžké, ale to asi další rok bude. Až na brzké vypadnutí v poháru to dopadlo dobře. A já už se můžu připravovat na další ročník. Cíl bude jasný, přežít. Udržet se. Teď se jdu porozhlédnout na přestupovém trhu. Neplánuji nějakou revoluci, ale pár jmen přijde. Honza Kovařík je odhodlaný hrát i Bundesligu. V uplynulém ročníku hrál velmi dobře, takže mu dám šanci. Tak uvidíme, jak mu to půjde. Šanci chci dát většině tohoto týmu, někdo asi odejde, ale zatím nemám konkrétní jména, která tým opustí.

K těm přestupům ještě přidám tento obrázek:

Ono se moc posilovat nedá. Hráči klub berou stále jako druholigový, takže uvidíme, co se stihne, až nás budou vnímat jinak. Jestli pak ještě budou k mání. Do žádných finančních válek se pouštět nehodlám, protože neočekávám zvětšený finanční rozpočet. Za postup sice do kasy něco přijde, ale nebude to asi výrazný nárůst.

Více informací k novému ročníku a představení nějakých posil bych chtěl vydat zhruba za pár dní. Uvidím, jak to vyjde. Zatím se mějte hezky, a jestli VÁS něco z téhle kariéry zajímá, určitě napište. Sem, na sociální sítě. 🙂

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *