V Kladrubech je fajn

Když jsem loni nastupoval do Kladrub, tak jsem si říkal, jednou a už se tam snad nevrátím. To jsem ale ještě netušil, jaké to tam je. Ale to předbíhám, úvodem si řekněme o které Kladruby se jedná. Přeci jen jich je po republice více. Nejedná se o Kladruby, kde mají vyhlášené koně, ale o Kladruby s vyhlášeným rehabilitačním ústavem. A kde se nachází? Nedaleko Vlašimi. Stále nevíš? Středočeský kraj. Stále nevíš? Strýček gůgl ti pomůže.

Na svém instagramu jsem přidával nějaké příspěvky a fotografie do stories (INSTAGRAM zde). Také jsem nějaké fotky přidával, opět hlavně na instagram, tak se mrkni. Většinou bylo hezky, což je na fotkách vidět. Jak taky může být v takovém letu. Kapky spočítáme na prstech jediné ruky.

Mě baví, že tam je každý s jiným problémem, ale všichni máme stejný cíl. Chceme se posunout vpřed. Je zároveň vidět, že na tom nejste nejhůř. A je pěkné sledovat ostatní, jak se rvou se svým handicapem. To nám říká ostatně i motto, které opět najdeš na mém instagramu (Našim cílem je pomáhat, vašim bojovat). A že je v Kladrubech k vidění spousta druhů handicapu. Po nehodě, po nemoci, bez ruky, bez nohy,… Je toho bohužel hodně. I případy, kdy chybí nějaké končetiny. Nebo třeba nechybí, ale dočasně nefungují. Zkrátka je toho hodně, ale o tom si můžete najít spoustu věcí. Ono stejně je nejlepší se s daným handicapem setkat. To neznamená, že Vám přeji něco špatného. 🙂

V Kladrubech jsem byl loni a letos. Vždy v letních měsících. Nejprve 2,5 měsíce. Nyní o měsíc méně. Chtěl jsem psát, že jsem měl štěstí na fajn lidi, ale to bych křivdil těm, co tam jezdí jindy. Každopádně jsem měl vždy štěstí na fajn lidi. Některé jsem viděl opět po roce, některé nově. Nicméně to byla opět zábava. Mě baví, že je každý jinak starý a přesto si rozumíme. Možná i proto je rehabilitace v Kladrubech tak fajn. Přes den člověk maká na sobě a večer se baví s přáteli. A nelze opomenout ani zaměstnance. I v jejich řadách jsem poznal fajn lidi. A to jsem určitě nepoznal všechny zaměstnance.

Zkrátka jako pacient mohu říct, že jsem byl opět spokojen. A neříkám to jen já. Spousta lidí kolem mě Kladruby chválí. Nemám tedy možnost porovnání, ale myslím, že ani není potřeba. Prostě je v Kladrubech a přilehlém okolí krásně. A o ústavu nemluvím záměrně, sice je to ústav, ale já si tak nepřipadám. Třeba někdy ústav někdy poznám, ale Kladruby tak neberu. O Kladrubech bude více článků, ale to až příště. 🙂

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn