Rasismus

18 června, 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Nechtěl jsem toto téma nějak řešit, přesto toto téma poslední týdny hýbe světem. Hlavně tedy Amerikou. Kde se celá situace, která to vyprovokovala, odehrála. Kdo by nevěděl, bylo to zatčení, které nebylo přiměřené a vyústilo v smrt. Bohužel to není prví a poslední čin podobného typu. Nebudu tu nějak rozebírat celou událost, viděl jsem to jednou a stačilo mi to. On je to teď problém hlavně v USA, ale příště už může jít třeba o Evropu. Prostě různé rasy jsou dnes všude.

Neexistuje

Pro mě rasismus neexistuje. To říkám špatně, rasismus existuje, ale pro mě ne! On ten problém je hlavně v Americe, kde je přeci jen větší koncentrace černošských obyvatel. Ona celá problematika už spadá do historie, kdy si běloši dělali z černochů otroky. Někdo si myslí, že to tak bude i dnes. Nemá cenu celou problematiku pitvat, už o ní bylo napsáno dosti. O rasismu je několik pěkných filmů. V České republice máme zkušenost spíše s romskou a asijskou rasou. Či jak to vhodně říct. Prostě tu máme ty i ty. A myslím, že je to normální. Navíc dnes už je opravdu normální, že ten bydlí tam a ten zas tam. Neříkám, že jsem si někdy z někoho srandu neudělal, ale jde jen o srandu. Reálně je úplně jedno, kdo má jakou barvu kůže!

Fotbal a rasismus

Já sleduji hodně sport, i v tom je celkem dost vidět rasismus. Poslední dobou i u nás. K dnešnímu dni hlavně v Olomouci a na Spartě. S přístupem LFA to budou další stadiony. Kdybych já měl ty pravomoce, tak dotyčným *** zakážu vstup na stadion. Teď je na stadionu 5,5 lidí, není problém si dotyčné dohledat. Je hezký, že se klub omluví hráči, ale to nic nemění. Takhle se můžete omlouvat furt a výsledek?! Prostě bych zasáhl pořádně, konkrétně v českém fotbale se všechno řeší špatně. Někdo trefí druhého pyrotechnikou, chvíli se o tom mluví, pak je relativně klid a po čase znova?! Jsou prostě věci, které do podporování klubu nepatří, je úplně jedno komu fandím já a komu fandí druhý.

Ono to není jen ve fotbale, ale celkově ve sportu. Ale co bych měl říkat, je to smutné, co někdo dokáže udělat kvůli odlišné barvě kůže. Ať už je to nepřiměřený zákrok policisty, nebo počínání ***ců na Andrově stadionu, je to prostě smutné. Naštěstí to vidí podobně vícero lidí! Jinak na té Spartě jsem to čekal, ale spíše za jiné situace. Že bude Sparta prohrávat a pár “fanoušků” bude frustrováno, ale ne. Teď to neříkám, protože Spartu nemám rád, ale divím se, jak se můžou někteří de**lové takhle chovat. A je mi úplně jedno, komu kdo fandí. Vím, že sport je plný emocí, ale na veřejnosti bych se mohl nějak chovat!

Rasismus je složité téma

Psát správně o rasismu je těžké, věřím že si to dotyční lidé uvědomí a zamyslí se nad sebou! Ale jednat musí jiní! Teď třeba v USA, brzo v Německu. Ale je to vlastně celosvětový problém. Je to spíš taková moje “kratší” úvaha. Po koroně další “blbé zlo“. Ať už je to fotbalové #notoracism, #blacklivesmatter, nebo jiný hashtag, tak se zamysleme! Je to smutný, nevím jak to správně napsat a nenadávat u toho. Takže to radši ukončím a vydám. A příště si dáme veselejší téma. 🙂

1 názor na “Rasismus”

  1. Ač jsi Plzeňák a prostě budu vždycky fandit Letenským, tak tohle je fakt hnus, co se v hledištich stadionů někdy děje. Vůbec se nedivím, že jistý hráč Plzně chce odejít z české ligy, protože ne, není to normální. Mám radost proto, že se k tomu lidi vyjadřují na sociálních sítích, protože je vidět, že rasismus berou jako špatný. Proto si myslím, že jijeme ve fakt dobré společnosti, co se rasismu týče. Je fakt malé procento lidí, co se takto chovají…ale je příšerný, že se to vůbec děje. Jako kdybysme se neposunuli z období raného novověku… Je to celkem dost smutný… 😞

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *