Nouzový stav, politický boj

12 února, 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Až na pár výjimek je tu s námi nouzový stav už dlouho. A to vše díky kovidu, ten už je tu taky dlouho. A dlouho asi bude. Nechtěl jsem něco podobného psát, ale asi je třeba. A třeba to podobně vidí i jiní. Ale je úplně jedno, jaký kdo má názor, důležité je, jak se chováme.

Píšu, jak to vidím já. Nemusíte samozřejmě souhlasit. Ale stačí říct svůj názor normálně. Nikoliv třeba jako Vašík Klaunů, nebo ten obilný zpěvák. Ale u toho mě to ani nepřekvapuje. Ten potřebuje být vidět. Náš bývalý prezident mě docela překvapil, až na odcizené péro jsem ho měl za normálního člověka.

Stalo se to, co jsem tak trochu očekával, že se kovid stane předmětem politických bojů. Někteří už dlouho závidí Babišovi, ANO, a lidem podobným. Ano, vláda ANO to nezvládá, ale nynější krok opozice hodně nechápu. Tady je bohužel vidět, o co jim jde. Byť furt říkají, že o občany, tak to není pravda. Někteří se snaží už roky porazit Babiše, a když se jim to prakticky podaří, tak si bodnou kudlu do zad. Ale to tu řešit nechci, jen trochu musím.

Nouzový stav asi úplně nepotřebujeme, ale úplně si nedokážu představit českého občana i bez něj. Furt slyším, tam to jde, tam taky, ale jinde je taky jiná mentalita lidí. Znám hodně německých občanů, takže můžu porovnávat. Tady se někteří zmůžou akorát na “Flákanec“, a jiné podobně hloupé protesty. Ty se pak ocení směšnou pokutou (trestem), a jede se dál. A takhle je to furt. Tohle je Česku podobné…

Já chápu, že to někoho štve, že mu současná situace třeba finančně ubližuje. Ale tímhle chováním si ubližujeme sami. Ono se něco řekne, a český občan už přemýšlí, jak to udělat, aby mohl… S prominutím to oj*bat. Nechci tu mluvit sprostě, ale ono už to ani jinak nejde. Kdybych pracoval ve zdravotnickém oboru, tak těch sprostých slov řeknu podstatně více. Já to asi úplně neodnesu, ale třeba zdravotnický personál ano. A nejen ten. Představte si třeba, že v momentálních teplotách stojíte někde na hranici okresu.

Když už ten nouzový stav není (nebude), tak se aspoň chovejme rozumně. Neřešme ty politické boje, je úplně jedno, s jakou politickou stranou sympatizujete! Jde přeci o zdraví VAŠE, rodiny, přátel. Ty vládní hry odneseme MY. Tak se chovejme rozumně, ať to nějak přežijeme. A určitě se hodí, když máte pozitivní mysl. Nebát se korony, myslet pozitivně, smát se, to pomáhá nejen na ten vir. Nemá cenu řešit, co bude!

Tak prosím myslete na sebe, na ostatní! Korona a mutace tu budou, neřešme ty vládní čachry, jim je náš život Volný…Prostě buďme silní, pozitivní (v tom správném slova smyslu). Ono bude líp! 🙂 Nebylo to snadné, nebude, ale určitě se vyplatí být silný! A proč to píšu?! Věřím, že dokážeme rozumně uvažovat, klidně článek sdílejte, ať se dostane k více lidem. A snad se příště uvidíme u článku při lepší situaci! Tak se držte! 🙂 Koneckonců je to hlavně o nás!

Jinak nevím, co bude, co kdo zase vymyslí, píši na základě informací, které mám v době vydání tohoto článku.

Přidávám později ještě: Prostě trochu uvažujme selským rozumem. Je jedno, co je vyhlášeno, podstatné je naše chování. A to je u některých lidí fakt otřesný! Tak trochu přemýšlejte! Myslím, že to stačí.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *