Netflix nebo HBO GO

13 dubna, 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

V dnešní době se jedna ze služeb může hodit. Někdo si rád teď něco pustí. Obě služby jsou na českém trhu relativně nové, ale je hodně pravděpodobné, že tu s námi dlouho budou. Streamovací služby jsou dnes hodně žádaným a používaným zbožím. Dnes se podíváme na služby, které nám nabízejí filmy a seriály. Vlastně jsou to taková kina u nás doma. Jen je to bez pop-cornu.

Většina bude znát asi hlavně HBO GO, tedy spíš HBO bez toho GO. HBO už je tu dlouhé roky. Vše začalo v USA, kde HBO před lety začínalo (1972), HBO GO se dostávalo mezi lidi ze začátku hlavně díky operátorům, ale to nebyla úplně nejlepší cesta. Dnes už si HBO GO můžete pořídit i bez nutnosti smlouvy u operátora. To ještě nedávno nešlo. HBO GO vznikla jako taková bonusová služba pro uživatele placených televizí,

Netflix je podstatně mladší (1997), na českém trhu pak působí posledních pár let. Dříve poskytoval filmy zejména na DVD, ale víme jak to dnes s DVD je. To společnosti došlo celkem rychle. Už druhou dekádu poskytuje obsah streamováním. Dnes společnost působí na celém světě (až na pár výjimek). Dříve byl Netflix výhodný zejména pro lidi, kteří ovládají angličtinu. Dnes už tomu tak není.

Možná i proto jsem Netflix dříve přehlížel. S mojí angličtinou nemělo smysl si tuto službu platit. Věděl jsem o něm, ale nějak jsem neměl potřebu si ho pořizovat. Pro českého diváka byl před pár lety obsah dost malý. V tom mělo HBO GO náskok. Vlastně i má. A asi ještě chvíli bude, ale Netflix tento rozdíl v poslední době sympaticky snižuje.

Podle čísel v Česku služby Netflix a HBO GO zatím moc populární nejsou. Ale s tím, jak třeba roste počet chytrých televizí, tak roste i povědomí o těchto službách. Já jsem obě služby zkoušel, abych našel výhody a nevýhody jedné či druhé. Ale třeba u technických parametrů mi to přijde hodně podobné. A když už se objeví nějaký větší rozdíl, tak je brzo smazán. Rozdíl vidím hlavně v nabízených filmech a seriálech. A to už je věc každého z nás.

Cenově jsou obě služby taky podobné. Já využívám službu od HBO právě kvůli českému jazyku, Netflix pro mě bude zajímavý, až bude k mání více obsahu v českém jazyce. Jinak třeba co se týče HBO GO a počtu filmů a seriálů, které bych chtěl vidět. Musel by mít den 48 hodin, abych stihl všechno vidět. A těch 48 hodin je možná málo. 😀 Jinak HBO je mi blíž i díky O2 a české produkci. Takže za mě je to spíše o osobních preferencích, já bych se přikláněl k HBO GO, Netflix bude zajímavý spíš v budoucnu. Ale to beru podle sebe, jaké filmy a seriály mám rád.

Tento článek jsem plánoval ještě před koronavirovou krizí, či jak to vhodně nazvat. Přeji opět sílu, zdraví a pozitivní myšlení. Věřím, že ten vir brzy pošleme někam. Zatím si dávejme pozor a pusťme si k tomu třeba nějaký pěkný film či seriál. Netflix & HBO GO jich nabízí nespočet, obě služby navíc pro nové lidi mají celkem dlouhé zkušební období! 🙂

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *