Korona nás nezničí

17 března, 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Asi nemusím psát, co nás teď trápí. Korona virus je všude. Napověděl vám pravděpodobně už nadpis. Přesto jsem se rozhodl k němu pár svých slov napsat. Nebudu radit, jak šít, jak se chránit. Takových rad je teď plný internet. Nemá cenu ani zmiňovat nějaká čísla, ty se bohužel mění každou chvíli.

Začnu od začátku. Kdy jsme pomohli Číně, která v tu dobu měla s virem COVID 19 největší problémy. Furt moc nerozumím tomu, proč jsme Číně odesílali takové množství roušek apod. Chápu, že jsme chtěli pomoci, ale stejně. neměli bychom chránit i své občany?! Přijde mi to podobné a hloupé jako příklad s Afrikou. V Africe je málo vody, tak proč ji nesbíráme do PET lahví a neposíláme do Afriky?! Nakonec z toho akorát profituje Čína.

Ale docela mě štve, že teď Evropská unie není vidět a slyšet. Jindy o ní slýcháváme každý den, radí nám jak pojmenovat pomazánkové másla, co je a není hermelín, jaké banány lze prodávat. Vrtá se pomalu do každé prkotiny. Očekával bych, že přijde s nějakou iniciativou sama. To ona by měla přece chránit Evropu?! Nějakou dobu si myslím, že Evropská unie je dobrá akorát na čerpání peněz, jinak je celkem na nic. Vyjádřím-li se slušně. Jinak bych ji přirovnal spíš ke kusu exkrementu.

Takhle se snaží každý stát zakročit sám, každý k tomu přistupuje jak přistupuje a efekt?! Efekt se snad dostaví, ale jaký bude? Mám pocit, že spíš krátkodobý. Mám pocit, že korona virus tady bude ještě pár měsíců. Škody budou, teď nemá cenu spekulovat nad jejich výší, ale táhnout za jeden provaz. Proto zmiňuji tu Evropskou unii, že bych čekal, že prostě zakročí. Ale ona se spíš schovává podobně jako někdo kdesi v Lánech.

Asi je to dobře, protože prezident vypadal divně už dávno před virem COVID 19. Já teď nechci řešit politiku. Kdo to dělá a dělal by to lépe. Na to teď není vhodná doba. Já si myslím, že naše vláda se snaží a to je hlavní. Samozřejmě každý si v tom najde co chce, ale jde přeci o naše ZDRAVÍ! A věřte mi, že po rakovině mozku vím, o čem mluvím. ZDRAVÍ bylo, je a bude jen jedno!

Nebojme se karantény, v dnešní době se toho dá i doma dělat spoustu věcí (ať už je to zábava či práce). Škody budou, ztráty taky. Ale teď bych neřešil, jak velké. Respektujme nařízení, buďme LIDI. A ono zase bude líp! Chvíli to bude trvat, asi i bolet, ale zvládneme to. Jen dodržujme to, co máme. Pomáhejme starším lidem, ať nemusí zbytečně ven.

Obdiv si zaslouží lékařský personál, ten dře, nespí, riskuje své zdraví. A nejen lékařský personál, ale všechny složky integrovaného záchranného systému. Chválit bych tu mohl dlouho a dlouho. Spousta lidí nějak pomáhá a nabízí pomoc. A to je důležité. Pojďme si pomáhat, respektujme předpisy, ať zase můžeme žít normálně!

Respektujme nařízení, chovejme se lidsky! Sdílejte to mezi lidi, ať už o podobném tématu nemusím dlouho psát. Jen takhle ten vir porazíme a třeba si za nějaký ten týden zazpíváme. 🙂

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *